Altın İğne Tedavisi

Radyo Frekans enerjisinin kullanıldığı bir cilt gençleştirme yöntemidir. Bu son teknoloji medikal cihazlar yardımıyla çevresel faktörlerin veya yaşla gelişen sarkmaların, lekelerin ve kırışıklıkların tedavisi sağlanır. Ameliyatsız bir tedavi olacağı sunan cilt altında kollajen sentezini uyararak etkisini gösterir. Altın iğne tedavisi sadece cilt gençleştirme amacıyla kullanılmaz, ayrıca aktif akne lezyonları , akne izleri, çatlaklar ve cilt sıkılaştırma amaçlı yüz ve vücutta kullanılan bir yöntemdir.

Fractora Altın iğne tedavisi öncesinde hastaya lokal anestezik krem uygulanır. Yaklaşık 15 -20 dakika sonra işleme alınan hastanın tedavisi 30 dakika civarında tamamlanır. Genel olarak hastanın belirgin bir ağrısı olmaz.
Tedavi esnasında uygulanan farklı başlıklar sayesinde açık veya koyu tenli bireylere dahi uygulanabilir bir işlemdir.

  • İşlem sonrasında 1-2 gün süren hafif kızarıklık olması beklenir.
  • Genellikle 3 -6seans şeklinde tedavi uygulanır.
  • Tedavi sonradında3-4 gün içinde iyileşme olur.

Fractora Altın iğne tedavisi özellikle boyun sarkmalarında da etkili bir yöntemdir. Hastada ameliyatsız olarak boyunda gençleşme sağlar. Bu sayede ciltte germe ve sıkılaşma görülür.

Vücutta bacaklarda selülit tedavisinde de etkili bir yöntem olarak kullanılır. Portakal kabuğu görünümünü azaltan bir yöntemdir.

Akne izleri ve skar tedavisinde altıniğne tedavisi kullanılır. Özellikle fraxionel lazer ile kombinasyonu da tedavi etkinliğini arttırır. Kliniğimizde Fransa lazer ve altıniğne kombinasyonu uygun hastalarda uygulanmaktadır.